Šiesta sezóna Letného kina na amfiteátri je tu. Novinkou je zvýhodnený online predaj vstupeniek i špeciálne letné série premietaní.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1000.

HARRY POTTER A VÄZEŇ Z AZKABANU

Veľká Británia / USA, 2004, 141 min, Alfonso Cuarón

Trinásťročný Harry Potter znovu nerád trávi svoje ďalšie prázdniny v rodine Dursleyovcov, tentokrát navyše s tebou Marge. Aj napriek prísnemu zákazu používania kúziel ju Harry premení na obrovský balón a v noci utečie záchranným autobusom do pohostinstva Deravý kotol. Tu sa stretáva s ministrom kúziel menom Cornelius Fudge, ktorý ho prekvapivo za jeho počin nepotrestá. To preto, že z väzenia v Azkabane utiekol nebezpečný čarodejník Sirius Black, ktorý podľa legiend priviedol lorda Voldemorta k Harryho rodičom a je tak zodpovedný za ich smrť. Teraz sa Voldemort pokúša zabiť aj Harryho. A aby nebolo hrôz dosť, Rokfortská čarodejnícka škola hostí hrozivé azkabanské stráže, nazývané dementori. Tí majú za úlohu chrániť Harryho a ďalších študentov pred čiernym čarodejníkom. Stretnutie Harryho so záhadným väzňom Siriusom Blackom sa zdá byť nevyhnutné. Harry Potter bude potrebovať všetku odvahu, kúzla a podporu, aby dokázal odhaliť pravdu v väzby na tajomnú minuosť.

Predpredaj: ticketware.eu
Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €

Uvádzame so slovenským dabingom.
Veková vhodnosť: 12

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Podujatie nájdete aj na Facebooku.