Šiesta sezóna Letného kina na amfiteátri je tu. Novinkou je zvýhodnený online predaj vstupeniek i špeciálne letné série premietaní.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1000.

Špeciálne uvedenie kompletnej série Harry Potter na amfiteátri každú nedeľu počas júla a augusta.

HARRY POTTER A POLOVIČNÝ PRINC

(Veľká Británia / USA, 2009, 147 min, David Yates)

Povzbudení návratom Lorda Voldemorta spôsobia Smrťožrúti spúšť ako vo svete muklov, tak aj vo svete čarodejníkov a Rokfort už dávno nie je tým bezpečným miestom, akým kedysi býval. Harry má podozrenie, že nebezpečenstvo je priamo v Rokforte, ale Dumbledore sa sústredí na prípravu na poslednú bitku, ktorá sa rýchlo blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol odhaliť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Zásadnú informáciu ale pozná len bývalý rokfortský profesor Horace Slughorn. Vedomý si toho Dumbledore presvedčí svojho starého kolegu, aby sa vrátil na svoje staré miesto a sľúbi mu vyšší plat, väčšiu kanceláriu a naviac možnosť učiť slávneho Harryho Pottera. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ – pubertálne hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginny Weasleyovou prerastá do hlbších citov, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, a to nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi. Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. Romantika všade prekvitá, ale jeden zo študentov zostáva od toho všetkého stranou, má totiž v hlave úplne iné veci. Je rozhodnutý vystúpiť z davu a zanechať po sebe stopu, avšak temnú. Láska je síce vo vzduchu, ale tragédia sa blíži a ani Rokfort už nikdy nebude taký, aký býval.

Predpredaj: ticketware.eu
Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €

Uvádzame so slovenským dabingom.
Veková vhodnosť: 12

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Podujatie nájdete aj na Facebooku.