Šiesta sezóna Letného kina na amfiteátri je tu. Novinkou je zvýhodnený online predaj vstupeniek i špeciálne letné série premietaní.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1000.

Harry Potter a Fénixov rád

(Veľká Británia / USA, 2007, 138 min, David Yates)

Harry Potter sa vracia do Rokfortu, aby nastúpil do piateho ročníku školy čarodejníckej. Tam však zistí, že väčšina členov čarodejníckej komunity verí, že jeho nedávne stretnutie s Lordom Voldemortom je obyčajný výmysel, čím je spochybnená Harryho dôveryhodnosť. Navyše minister mágie Kornelius Fudge opäť vymenoval nového učiteľa obrany proti čiernej mágii. V lekciách podozrivej profesorky Umbridgeovej sa však mladí čarodejníci nič zásadného nenaučia a preto nemajú dostatok znalostí o boji s temnými silami, ktoré sa okolo nich sťahujú. Na Hermioninu a Ronovu výzvu sa Harry rozhodne vziať veci do vlastných rúk. Tajne sa začne stretávať s malou skupinou študentov, ktorí sa hrdo nazvali Dumbledorova armáda, a učí ich, ako sa ubrániť čiernej mágii. I keď je sám len študentom, pripravuje odvážnych mladých čarodejníkov na nebezpečnou vojnu, ktorá čoskoro prepukne…

Predpredaj: ticketware.eu
Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €

Uvádzané so slovenským dabingom.
Veková vhodnosť: 12

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Podujatie nájdete aj na Facebooku.