O.Z. za! amfiteáter prináša okrúhlu 5. sezónu Letného kina na amfiteátri v Banskej Bystrici. Neváhajte navštíviť premietanie Letného kina na amfiteátri, ktoré je od tejto sezóny čerstvo digitalizované. 

Premietanie trilógie sa koná v rámci festivalu BBCon/Parcon 2019.

Návrat do budúcnosti

(USA, 1985, 111 min, Robert Zemeckis)

Typický americký tínedžer osemdesiatych rokov Marty McFly je sa omylom ocitne v roku 1955 vďaka upravenému vozidlu DeLorean s pohonom na plutónium, ktorý má na svedomí Martyho priateľ – tak trochu šialený vedec a vynálezca. Na návrat do budúcnosti však Martymu už chýba plutónium a navyše neúmyselne zasiahne do stretnutia vlastných rodičov, čím ohrozí svoju vlastnú existenciu a musí nájsť spôsob, ako to celé napraviť.

Vozidlo DeLorean DMC-12 sa aj vďaka filmu Návrat do budúcnosti dočkalo kultového statusu a jeden z týchto modelov bude vystavený aj v rámci festivalu BBcon/Parcon 2019.

Vstupné: 5€. Film je uvádzaný v pôvodnom znení  s českým dabingom.

Vždy aktuálne informácie o podujatiach na banskobystrickom amfiteátri nájdete aj na Facebookovej stránke.

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.