Siedma sezóna Letného kina na amfiteátri je tu. Občianske združenie za! amfiteáter aj tento rok vyskladalo kvalitný program zložený nielen z noviniek, ale aj z obľúbených detských titulov, dokumentov, či artových a hororových klasík.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 500.

5. film Quentina Tarantina

GRINDHOUSE: AUTO ZABIJAK (Death Proof) – Nedele s Quentinom

USA, 2007, 87 min, Quentin Tarantino

Kurt Russell ako vraždiaci maniak za volantom nepozná zľutovanie. Jungle Julia, najlepšia DJ v meste, sa dnes chystá to parádne roztočiť s dvomi kamarátkami. Sexy trojka vyráža na záťah a priťahuje pohľadu okoloidúcich ako magnet. Medzi chlapíkmi, ktorí na ne slintavo civia, je aj kaskadér Mike. Rebel pokrytý jazvami sleduje dámsku jazdu spoza volantu svojho auta, ktoré sa stáva v jeho rukách rýchlou zbraňou…

Quentin Tarantino týmto dielom (ktoré je súčasťou dvojdielneho titulu Grindouse spolu s filmom Planéta Teror od režiséra Roberta Rodrigueza) vzdáva poctu tzv. „grindhouse“ scéne – dnes už neexistujúcim americkým kinám s nízkym vstupným, so zameraním na lacnú produkciu umelecky nie príliš náročných filmov 70. a 80. rokov 20. storočia ukazujúcich hlavne jednoduchých hrdinov bezduchý dej auto-naháňačiek. Film obsahuje množstvo odkazov a zámerných technických chýb tak typických pre „grindhouse“ filmy.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.
Organizátorom predstavenia je O. Z. za! amfiteáter.

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Viac informácií o podujatí nájdete na Facebooku.