Aj tento rok sa v Parku SNP uskutoční Healthy run – beh prevencie zdravia. 

Ide o nesúťažný beh, kde je najpodstatnejší pohyb a úsmev. Okrem samotného behu budú pripravené aj diagnostické merania, o ktorých vás budú organizátori priebežne informovať. Merania budú zabezpečovať pracovníci z Nemocnice Zvolen. Nebude chýbať ani stánok Zdravotnej poisťovne UNION. Vďaka nadácií AGEL bude celý výťažok venovaný na charitu. Štart behu je naplánovaný na 15:00 h.

Registrácia: Park pod Pamätníkom SNP od 14:00.
Štartovné: dospelí 5 €, dieťa do 15 rokov 3 €.
V cene štrartovného je: kovová medaila (garantovaná pre prvých 200 zaregistrovaných), štartovací balíček, tombola pred štartom, rozcvička podpora tých, ktorí to potrebujú

Navrhnutá trať má 5 km. Nakoľko však ide o nesúťažný beh s krásnou myšlienkou, tak sa dá trať predĺžiť, ale aj skrátiť. Podstatné je, aby ste sa hýbali s úsmevom. Preto sú vítaní aj z chodci, korčuliari, cyklisti či kočíky.

Cieľom projektu je symbolicky prepojiť mestá naprieč celým Slovenskom, konkrétne Bratislava, Banská Bystrica a Košice a podporiť tých, ktorí to potrebujú. V neposlednom rade urobiť niečo pre seba a svoje zdravie. Viac informácií nájdete na Facebooku.