Festival Folklórna Bystrica 2021 sa bude konať od štvrtka 5. augusta do nedele 8. augusta na amfiteátri Paľa Bielika. Príďte sa zabaviť, najesť a napiť na jeden z mála tohtoročných folklórnych festivalov na Slovensku.

Program – Štvrtok 5. august 2021 o 20.30 h

Rodná zem, československý hudobno-tanečný film z roku 1953,  je oslavou krásy slovenského folklóru, prírody a slovenského ľudu. Zároveň je to prvý slovenský farebný film. V príbehu mladej lásky Verony a Martina účinkujú v tom čase zakladajúci členovia súborov SĽUKLúčnica aj známi slovenskí herci: Heda Melicherová, Martin Ťapák, Július Pántik, Magdaléna Balíková-Dziaková, Margita Dalmadyová, Karol L. Zachar, Gustáv Valach, Rudolf Bachlet, Elo Romančík, Ondrej Jariabek, František Zvarík, Trúda Tašká, Štefan Nosáľ, Matúš Rajčok, Peter Paška, Samuel Adamčík, Otto Lackovič, Rinaldo Oláh a mnohí ďalší. Réžia: Jozef Mach, scenár: Ivan Bukovčan, Josef Mach, kamera: Karol Krška, hudba: Tibor Andrašovan.

Film Rodná zem uvidíte na banskobystrickom Amfiteátri Paľa Bielika vo štvrtok 5. augusta o 20.30 h a bude to prvé, výnimočné premietanie tohto legendárneho filmu pod holým nebom, na mega plátne a so super zvukom (vstupné 4 €, vstupenky len na mieste).

Rodná zem – Ej, zahoreli zore: