Záhrada-CNK vás pozýva na letný dvojkoncert kapiel Duo uO uO a Clube de esquiar, kde druhá z kapiel aj pokrstí svoj nový “brazílsko-slovenský” dvojalbum s názvom Viagem nunca feita (“Nikdy neuskutočnená cesta”).

DUO UO UO

Štefan Szabó – gitara
Michaela Turcerová – saxofón
Duo uO uO sa hrá, hľadá, improvizuje, destabilizuje, rozbíja, ničí, tvorí, skúša, hodnotí, teší sa a má radO zvuky, farby, štruktúry.

CLUBE DE ESQUIAR

Juraj Havlík – gitary, spev
Jakub Havlík – bicie, vokály
Michaela Turcerová – soprán saxofón, vokály
Alexandra Volentierová – priečna flauta
Róbert Ragan Jr. – kontrabas
Róbert Schranz – el. gitara
Marian Vredík – projekcie
Jason Michael Yap – tanec
+ hostia

Clube de esquiar je banskobystrická post-rocková kapela dvoch bratov Juraja (gitary, spev) a Jakuba (bicie, vokály) Havlíkovcov. Ich autorská tvorba je inšpirovaná ich hudobnymi vzormi ako sú Milton Nascimento, Nick Drake či Dežo Ursiny, hoci v portugalčine spievajú texty lisabonského básnika Fernanda Pessou. Po debutovom albume Fernando Pessoa (2018) prichádzajú s novým dvojalbumom s názvom Viagem nunca feita (“Nikdy neuskutočnená cesta”), ktorý pokrstia koncertom práve v Záhrade-CNK.

Polovica tohto dvojalbumu vznikala na cestách po Brazílii, kam bratia vycestovali za svojimi nielen hudobnými snami. Dvojalbum jedinečne uvedú v rozšírenej kapelnej zostave s hudobnými hosťami, ktorí tiež participovali na finálnej nahrávke, pričom nebudú chýbať ani tradičné projekcie Mariana Vredíka či prekvapenie v podobe tanečného vystúpenia.

Vstupné: predperdaj : 3/5 €, na mieste: 6/4 €

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.