Ďalšie pokračovanie obľúbeného formátu 2v1, kde na jednom pódiu spoločne vystupujú hudobní umelci rôznych žánrov v kombinácii so súčasným tancom domáceho umeleckého súboru.

Slovenský básnik Janko Silan je zvláštnym literárnym úkazom zaraďovaný do katolíckej moderny, hoci svojím dielom z nej vybočoval nielen ako člen literárnej skupiny Piráti krásy, ale aj ako solitér. Po Silanovi zostali viaceré básnické zbierky, v ktorých je znázornený jeho prerod z metafyzickej do duchovnej roviny, ako aj záujem nielen o duchovnú tvorbu, ale aj načerpávanie inšpirácii z vtedajších aktuálnych literárnych smerov (surrealizmus…) aj z ľudového umenia slovenskej proveniencie (piesne, dumky).

Prorockosť, mystickosť, zádumčivosť Silanovej poézie ešte viac zvýrazní originálny autorský rukopis gitaristu Radoslava Lakoštíka, ktorý pripravil pôvodnú hudbu k básňam recitovanými, spievanými, deklamovanými aj vykričanými do sveta Štefanom Chrappom, ktorých budú sprevádzať ďalší Piráti krásy – Martina Janegová (klávesy, spev), Boris Turaz (gitara), Roman Stražanec (basgitara, violončelo), Marek Kováč (bicie).

Poézia Janka Silana je zhudobnená v súčasnej zafarbenej nálade ambientu, post rocku, záchvevmi noise rocku aj drone music a odkazuje do obdobia psychedélie, progresívneho rocku, art rocku.

Vstupenky dostupné na tomto odkaze.