Tanečné predstavenie v choregrafii Tibora Trulika v spolupráci so súborom DŠT + po prestávke premiérové uvedenie dokumentárneho filmu Žena novej doby v réžii Anny Gruskovej, v ktorom hrajú aj tanečníci a tanečnice z Divadla Štúdio tanca.

Spolupráca na dokumentárnom filme Žena novej doby režisérky Anny Gruskovej i samotný život hlavnej hrdinky filmu, Alžbety Gwerkovej Göllnerovej, boli pre DŠT od začiatku veľkou motiváciou k vytvoreniu tanečnej inscenácie. Nádherné i tragické obrazy, ktoré zostali po tejto spolupráci zapísané a niektoré nezrealizované v zošite choreografky Zuzany Ďuricovej Hájkovej, v mnohom inšpirovali.

Inscenáciu je poskladaná z poetických obrazov, ktoré zachytávajú fragmenty života Alžbety Gwerkovej a jej partnera, maliara Edmunda Gwerka. Na javisko bude prenesená esencia tohto silného životného príbehu. Príbehu o vzdelanej, odvážnej, emancipovanej a významnej žene, o ktorej sa dodnes málo hovorí a píše. O jej nadčasovom demokratickom postoji v dobe rastúcej totality i o jej tragickom konci, z ktorého mrazí o to viac, že sa odohral v neďalekej Kremničke, kde bola Gwerková popravená, kvôli jej pôvodu a účasti v Slovenskom národnom povstaní.

Viac sa dozviete a možnosť rezervácie vstupeniek nájdete na tomto odkaze.