Skupina Družina vyráža na klubové turné a vo štvrtok, 14. novembra sa predstaví v Robotníckom dome v Banskej Bystrici.

Jedna z najúspešnejších slovenských worldmusic skupín Družina, ktorá už 20 rokov koncertuje a prináša svojim fanúšikom príjemné a citlivo spracované ľudové piesne zo všetkých regiónov Slovenska, sa po 20 rokoch existencie rozhodla absolvovať klubové turné s názvom Neofolklór Tour.

Hudba skupiny Družina je postavená na dvoch ženských hlasoch, ktoré doprevádzajú profesionálni muzikanti prichádzajúci z rôznych hudobných svetov. Ako jedna z prvých skupín na Slovensku, začala Družina prinášať poslucháčom originálne úpravy tradičných ľudových piesní v štýle WorldMusic/Ethno.

„Prešlo už 20 rokov od založenia skupiny Družina, preto padlo rozhodnutie urobiť malé turné po kluboch a tak prísť k našim fanúšikom bližšie. Neplánujeme nič špeciálne, nemáme pozvané veľké mená, nerobíme veľký marketing. Divákom ponúkneme našu hudbu, dobrý koncert a zábavu. Veríme, že zanecháme v divákoch príjemný pocit z našej hudby“, hovorí Aty Béreš, zakladateľ skupiny Družina.

„Okrem pesničiek známych z médií zaznejú aj staršie piesne zo všetkých, doteraz vydaných cd, ktoré dostali nové aranžmány,“ dodáva Aty Béreš.

DRUŽINA – neofolklór:
Danka Ferienčíková Kurtíková – spev
Miťa Almášiová – spev
Janko Šimiak – píšťalky, fujara
Aty Béreš – basová gitara
Adam Mičinec – gitary
Christopher Géci – bicie

Vstupenky si zakúpite v predpredaji v sume 7€ a v deň konania koncertu v sume 10€ v Informačnom centre Banská Bystrica, Námestie SNP 1 alebo cez predajnú sieť Predpredaj.sk. Podujatie nájdete aj na Facebooku. Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Ďakujeme.