Zrážka slova a pohybu aká tu ešte nebola!

V novom formáte sa môžete tešiť na spojenie banskobystrickej skupiny poetov a tanca domáceho medzinárodného súboru súčasného tanca.

Lístky k dispozícii na tejto stránke

Generácia Nula

Banská Bystrica sa stala rodiskom zoskupenia literárnych autorov, ktorých verejnosť pozná pod názvom Generácia Nula. Od roku 2011 spestrujú kultúrne dianie mesta literárno-hudobnými podujatiami a ich členov možno nájsť v rôznych oblastiach spoločenského diania pod Urpínom, ale aj mimo hraníc mesta. Svoj vznik vyhlásili na kultúrnom podujatí 21. 7. 2011, symbolicky na deň narodenia pre nich inšpiratívnych osobností – M. R. Štefánika a E. Hemingwaya. Aktuálne má Generácia Nula osem členov, medzi ktorými sú poeti aj prozaici, aforista aj textári.

Pozoruhodné je aj vekové ako aj profesijné zloženie Nulákov – od maturantky po dôchodcu, od kapucínskeho mnícha cez žurnalistov či učiteľov až po lekárku. Pojmom generácia sa bežne označuje skupina ľudí, ktorí sú narodení v pomerne rovnakom časovom období. Generácia Nula predstavuje nadšencov, ktorí sa v rovnakom čase rodia pre spoločnú myšlienku a spoločný záujem. Jednotlivo majú Nuláci vydané rôzne básnické, prozaické, aforistické ale aj dokumentárne či odborné knihy, vydali ale aj spoločné zbierky ako výber z Generácie Nula, a to v knihách Nula (2011) a Okrôchaný topier (2019). Generácia Nula stojí aj za vznikom multižánrového festivalu SLOVOMfest. Banská Bystrica sa stala rodiskom zoskupenia literárnych autorov, ktorých verejnosť pozná pod názvom Generácia Nula. Od roku 2011 spestrujú kultúrne dianie mesta literárno-hudobnými podujatiami a ich členov možno nájsť v rôznych oblastiach spoločenského diania pod Urpínom, ale aj mimo hraníc mesta.

Svoj vznik vyhlásili na kultúrnom podujatí 21. 7. 2011, symbolicky na deň narodenia pre nich inšpiratívnych osobností – M. R. Štefánika a E. Hemingwaya. Aktuálne má Generácia Nula osem členov, medzi ktorými sú poeti aj prozaici, aforista aj textári. Pozoruhodné je aj vekové ako aj profesijné zloženie Nulákov – od maturantky po dôchodcu, od kapucínskeho mnícha cez žurnalistov či učiteľov až po lekárku. Pojmom generácia sa bežne označuje skupina ľudí, ktorí sú narodení v pomerne rovnakom časovom období. Generácia Nula predstavuje nadšencov, ktorí sa v rovnakom čase rodia pre spoločnú myšlienku a spoločný záujem. Jednotlivo majú Nuláci vydané rôzne básnické, prozaické, aforistické ale aj dokumentárne či odborné knihy, vydali ale aj spoločné zbierky ako výber z Generácie Nula, a to v knihách Nula (2011) a Okrôchaný topier (2019). Generácia Nula stojí aj za vznikom multižánrového festivalu SLOVOMfest.