Predstavenie sa uskutoční v rámci 19. ročníka Inšpiratívneho festivalu DIVADELNÁ CHALUPKA 2023, a to 21. septembra o 19.00 h v Robotníckom dome v Banskej Bystrici.

Píše sa rok 1987. Leto. Splav na Berounke. Mladý Emil alias Valec sa práve pokúsil nebezpečný splav preplaviť. Prevrátil sa. A vôbec to nevypadalo dobre. Našťastie ho mladá Marcela alias Borůvka zachránila. Vytiahla ho za pádlo. A keď tak sedeli po prežitom nebezpečenstve v letný podvečer na brehu Berounky, a nahlas oddychovali, zamilovali sa. To bol začiatok ich dlhej cesty. Začiatok manželstva, ktoré potom trvalo sto rokov.

Manželstvo v kocke je komédia o večnom súboji mužov a žien, ktorý netrvá len sto rokov a ktorý sa netýka len dvoch jedincov. Týka sa všetkých a prežívame ho znovu a znovu. Emil a Marcela ho len realizujú trochu extrémnejšie. Koľkokrát sa vlastne toho druhého pokúsili zavraždiť? A ako je možné, že ten druhý partner ešte vôbec žije? A ako to, že sú stále spolu a nepraskla im hlava?

Manželstvo v kocke je skvelou príležitosťou pre komediálny talent dvoch skvelých hercov Zuzany Kronerovej a Oldřicha Navrátila. Obaja hrajú dvadsaťročných, keď sa zoznámili na brehu Berounky aj stodvadsaťročných, keď premýšľajú na lavičke v Beskydách, prečo sa im vlastne nepodarilo zakrútiť tomu druhému krkom.

Účinkujú: Zuzana Kronerová a Oldřich Navrátil

Réžia: Luboš Balák

Vstupné: 15 €

Predpredaj vstupeniek  v sieti TICKETPORTAL na odkaze.