Spoločnosť Banskobystrický pivovar, a. s. otvorí v sobotu, dňa 17. 9. 2022 od 11.00 brány pivovaru pre všetkých svojich priaznivcov a širokú verejnosť.

Už 14. ročník Dňa otvorených dverí Banskobystrického pivovaru sa uskutoční v sobotu, 17. septembra od 11.00 h. Populárne podujatie prinesie znovu možnosť nazrieť do zákulisia pivovaru a zoznámiť sa s celým procesom výroby najoceňovanejšieho slovenského piva.

Návštevníkom sa na pódiu predstavia hudobná skupina Gladiator, world music & ethno skupina Družina či country skupina Vodopád. Vystúpi aj Univerzitný folklórny súbor Mladosť. Na pódiu budú pripravené aj pivné súťaže v pití piva na čas a v držaní krígľa.

V rámci areálu sa budú prezentovať sokoliari, svoju prácu priblížia hasiči či Zbor väzenskej a justičnej stráže. Pripravená bude aj jazda na koníkoch či skákací hrad pre deti. Svoje zbierky ukážu aj zberatelia pivných suvenírov. Pripravené je tiež prekvapenie pre návštevníkov v spolupráci s blízkym športovo-zábavným Bounce Park 17. Samozrejmosťou sú prehliadky pivovaru.