Druhý ročník medzinárodných pretekov v atletickej chôdzi pod názvom „Banskobystrický chodecký míting“ sa uskutoční v sobotu 29. septembra 2018 v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Slávnostné otvorenie podujatia je naplánované na 13:00 hod.

Súťažiť sa bude vo všetkých vekových kategóriách podľa platných pravidiel Slovenského atletického zväzu na certifikovanej trati, ktorej profil si v minulom ročníku pretekári pochvaľovali. Rozhodcovská komisia bude pozostávať z najväčších odborníkov atletickej chôdze na Slovensku a v zahraničí. Pozvanie prijali olympijskí víťazi Jozef Pribilinec a Matej Tóth, zástupcovia Slovenského atletického zväzu, päťnásobná účastníčka zimných olympijských hier Martina Halinárová a ďalší známi športovci. Svoju účasť prisľúbili okrem klubov zo Slovenska aj tímy z Litvy, Talianska, Poľska, Českej republiky a Maďarska. Jednu z posledných možností plnenia limitov na vrcholné podujatia však určite využijú aj pretekári ďalších krajín a fanúšikovia športu sa majú na čo tešiť.

Hlavným organizátorom podujatia je športový klub BCF Dukla BB. Partnermi podujatia sú BCF s.r.o., VŠC Dukla BB, Slovenský atletický zväz. Podujatie je organizované s finančnou podporou BBSK a Mesta Banská Bystrica – Európskeho mesta športu 2017. Podujatie sa bude konať pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska.

Prihlasovanie je možné do 25. septembra na mailovej adrese krsnakova@bcfduklabb.sk, viac info na www.bcfduklabb.sk.