V piatok 16. marca sa po týždni už po tretíkrát zaplní banskobystrické Námestie SNP. O 17.00 h sa Banská Bystrica znovu pridá k desiatkam miest na Slovensku i za hranicami a aj tu sa uskutoční protest pod názvom Za slušné Slovensko.

Organizátori požadujú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy novinára J. Kuciaka a jeho snúbenice M. Kušnírovej, ale aj odstúpenie vlády. Ako už avizovali vo vyhláseniach, len preskupenie súčasnej koalície nie je podľa nich odpoveďou na požiadavky ulice.

“Odchod ministra vnútra Kaliňáka a premiéra Fica nestačí! Je to len začiatok veľkého upratovania. Pretože je legitímnou požiadavkou občianskej verejnosti žiť v krajine, kde korupcia nie je štandardom. Kde vo vládnych kruhoch neexistuje prepojenie na organizovaný zločin.”

Na piatkovom proteste v Banskej Bystrici vystúpia Jana Dubovcová, Tomáš Hudák, Ján Gordulič, Rado Sloboda, Eva Kováčechová, Michal Dzurko, Ivana Mer, Terézia Paulisová, Ivan Chorvát a Jakub Pohle. Záver bude patriť spevákom z Univerzitného folklórneho súboru Mladosť a slovenskej hymne.

Pokračujeme v občianskych zhromaždeniach a vyzývame všetkých občanov, aby sa k nám pridali a vytrvali.

My mladí ľudia, ktorí sa narodili v období Nežnej revolúcie vyzývame Vás všetkých – študentov, vysoké školy, pracujúcich, podnikateľov, aby ste sa k nám pridali.

Rovnako vyzývame všetkých občanov, aby sa zapájali do verejného života, aby sme spolu začali aktívne formovať víziu slušného Slovenska. Ukážme, že občianska verejnosť chce dobre spravovanú krajinu a je ochotná sa za ňu postaviť.

Dokončime to, čo začali naši rodičia v Novembri 1989. Postavme sa za slušné Slovensko a nevzdávajme sa.

Organizátori zhromaždenia nie sú členmi žiadnej politickej strany,” uvádzajú organizátori.

Facebook event podujatia.

Reportáž z minulotýždňovej akcie:

VIDEO: Štyritisíc ľudí na Námestí SNP skandovalo “Dosť bolo Fica!”