Inscenácia, inšpirovaná svetovo preslávenou učebnicou Jána Ámosa Komenského Orbis pictus, zavíta v nedeľu 2. októbra do Bábkového divadla na Rázcestí.  Uskutoční sa tak v rámci Bábkarskej Bystrice a začiatok je o 16.00 h v Divadelnej sále.

Samotná inscenácia je vlastne akýmsi „divadelným úvodom“ do fungovania planéty Zem. Pripravil ju tvorivý tím kmeňovej režisérky Naivného divadla, Michaely Homolovej (v NDL napríklad O baránkovi, ktorý spadol z neba). Podtitul inscenácie by pokojne mohol znieť „Zemeguľa v kocke“, alebo presnejšie „v skrini“. Podľa vzoru starobylých kabinetov kuriozít, herci z jednotlivých poličiek tajomného kabinetu vyťahujú viac či menej známe artefakty, ktoré oživujú pomocou tých najstarších i najtradičnejších bábkarských trikov.

Týmito divadelnými zázrakmi a kúzlami postupne detských divákov zoznámia s najväčšími zázrakmi v živote okolo nás. Pre niekoho je to príroda, pre iného človek samotný, niekto zostáva v úžase stáť nad objavmi a vynálezmi, ktoré má človek za dobu svojej existencie na svedomí. Tým najväčším zázrakom je však planéta Zem ako celok a jej fungovanie vo vesmíre.

Vstupenky si môžete zabezpečiť v predstihu na tomto odkaze.