Aktuálne 25. kolo hokejovej Tipsport extraligy vyslalo banskobystrických hokejistov do Popradu. Práve posledná konfrontácia týchto dvoch celkov pod Urpínom dopadla hromadnou bitkou a kurióznym momentom, keď zápas v bránke „kamzíkov“ dochytal obranca hostí. Tentokrát bol priebeh pokojnejší, gólová nádielka však bola bohatá.

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 5:6 sn (1:2, 4:2, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 17. Tomas (Kovačevič), 22. Hvila (Vandas, Klouda), 27. Jabrocký (Kurali, Špelda), 28. Vandas (Balán, Hvila), 28. Hvila (Vandas, Balán) – 10. Jankovič (Nemček), 14. Kubka (Bambúch), 26. Lunter (Handzuš), 32. Lunter (Handzuš, Hudec), 51. Lukacevic (Kubka, Hudec), rozhodujúci nájazd: Handzuš     stretnutie sledovalo: 1 643 divákov

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Sidor – M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, Jáchym, J. Špelda, M. Kurali, D. Kramár – Vandas, Balán, Hvila – R. Tomas, Klouda, D. Buc – Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký – Gríger, S. Takáč, Homa

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko – M. Styk, Richter, Bambúch, Kubka, Novajovský, J. Predajniansky, Zigo, Ketner – Lunter, Handzuš, Hudec – Juraj Sýkora, Heizer, Lukacevic – Nemček, Češík, B. Jankovič – Marcinek, Petro, Šimun

foto il.: BBonline.sk

Úvod zápasu zachytili lepšie domáci, keď hneď v prvých minútach ohrozil Slipčenka niekoľkými strelami. Napriek tomu to boli práve hostia z Banskej Bystrice, ktorí sa tešili z prvého gólového zápisu. Jankovič zakončil svoj prienik presne mierenou strelou, ktorá skončila až za Sidorom. Rovnaký hráč vypracoval šancu aj o dve minúty neskôr, tentokrát si však dal domáci gólman pozor. „Kamzíci“ si následne nedali pozor na fauly a druhýkrát pykali. V dvojnásobnom oslabení inkasovali z hokejky Kubku po strele od modrej čiary. Domáci však ešte pred prvou sirénou znížili, v 17. minúte sa počas vylúčenia Juraja Sýkoru tešil z gólu po dobre mierenej strele Tomas.

Vyrovnaný priebeh priameho súboja o piatu priečku tabuľky potvrdila 22. minúta a gól na 2:2. Vandas prestrelil Slipčenka a s dorazením puku už Exbystričan Hvila nemal problém. Kontra hostí prišla v 26. minúte, keď Handzušovu nahrávku využil úspešnou strelou z medzikružia Lunter. Neprešlo však ani 90 sekúnd a bolo opäť vyrovnané. Tentokrát sa o presný zásah postaral ďalší Exbystričan Jabrocký. Gólová prestrelka pokračovala v 32. minúte, kedy ďalšiu krásnu nahrávku Handzuša využil spomedzi kruhov Lunter. Ani tento raz to však „barani“ neudržali. V 38. minúte bolo vyrovnané znova, keď Vandas uspel zoči voči Slipčenkovi. Prešlo len 23 sekúnd a „kamzíci“ sa dostali prvýkrát v zápase do vedenia a opäť v tom mala prsty prvá formácia a Hvila, ktorý prestrelil pomedzi Slipčenkovu výstroj.

Ešte v závere druhej tretiny vystriedaný Dzubina musel byť pozorný hneď v úvode tej tretej pri strele Šterbáka, tá však nemala razanciu. Následne si „barani“ zahrali štvorminútovu presilovku o jedného a dvojminútovu o dvoch hráčov, vyrovnanie však tentokrát napriek útočnej snahe neprichádzalo. Nakoniec sa ho však hostia dočkali. Desať minút pred koncom sa v ďalšej početnej výhode dostal k puku Lukacevic a rozvlnil sieť za Sidorom. Na druhej strane už takmer Popradčania dvíhali ruky nad hlavu, Balánov blafák však Dzubina efektne betónom zneškodnil a poslal zápas do predĺženia.

V ňom sa opäť predviedol hosťujúci brankár, ktorý lapačkou zlikvidoval strelu Jáchyma a neskôr si poradil aj s bombou Kurilu. V permanencii bol tiež Sidor. Ten zastavil pokus Hudeca a stretnutie tak rozhodli až samostatné nájazdy. Jediný premenil Handzuš, extra bod si tak pripísali Banskobystričania.