Chceli by ste nakopnúť objednávky? Nebodaj nemôžete prijať nových zákazníkov preto, lebo ste dosiahli svoju maximálnu kapacitu a nemáte ďalšie vozidlá, ktorými by ste mohli zabezpečiť prepravu? Prenájom dodávok predstavuje rýchle a výhodné riešenie okrem iného aj v takýchto situáciách. Z nášho článku sa dozviete, prečo môže byť prenájom úžitkových vozidiel pre vaše podnikanie výhodný.

Vysoká inflácia a stále znepokojujúcejšie hospodárske podmienky začínajú potláčať investície, zatiaľ čo o prepravu tovaru je zo strany podnikateľov stále obrovský záujem. A tak sa ocitáme medzi dvoma mlynskými kameňmi. Kvôli situácii v svetovom hospodárstve je riskantné zobrať si vozidlo na lízing, avšak chceli by sme uspokojiť potreby trhu a získať tak cenných nových zákazníkov. Prenájom úžitkového vozidla na to môže byť výborným riešením.

Výhodný a udržateľný

Prenájom úžitkového vozidla – či už sa jedná o prenájom dodávky alebo o prenájom ľahkého nákladného vozidla – predstavuje výhodný koncept, ktorý je navyše aj dlhodobo vypočítateľný a udržateľný. S relatívne nízkymi nákladmi vieme zabezpečiť našim existujúcim ako aj budúcim klientom značne väčšiu kapacitu.

Na prenájom je viacero typov áut

Ďalším dôležitým aspektom je, že v kvalitnej firme zaoberajúcej sa prenájmom úžitkových vozidiel si môžeme vybrať z viacerých typov dodávok alebo ľahkých nákladných vozidiel. Pre zabezpečenie kvalitnej prepravy je vybavenie vozidiel mimoriadne dôležité. Napríklad, prepravovaný tovar môže byť suchý alebo tiež chladený. Ešte pred tým, ako sa v ktorejkoľvek firme pustíme do prenájmu, pozrime sa na kvalitu a veľkosť vozového parku, tieto údaje o prenajímajúcej firme prezradia veľa!

Venujme zvýšenú pozornosť stavu vozidiel

Mimoriadne dbajme na to, aby sme si prenajali iba také úžitkové vozidlo, ktoré je vo výbornom stave. Ak prepravu spomaľujú technické problémy, môže to spôsobiť výrazný výpadok a mnoho nepríjemností. Samozrejme, tie sa môžu vyskytnúť v ktorejkoľvek firme, ale buďme opatrní: v každom prípade si preverme, či si požičiavame úžitkové vozidlo, ktoré má servisnú knihu a ostatné dokumenty v úplnom poriadku. A na strane druhej sa opýtajme, aký je postup firmy v prípade technickej poruchy. Seriózna firma má vypracovaný a spoľahlivý postup riešenia prípadných problémov.