Druhý kalendárny týždeň roku 2013 bude v Banskej Bystrici typicky prináležať zime. Teploty sa po väčšinu týždňa budú držať okolo bodu mrazu, zasneží, ale možno aj zaprší.

Foto: il. ©ISIFA/Gettyimages Creative Subscript/

Na chladné januárové počasie sa musíme pripraviť v prvých dvoch dňoch nového týždňa, kedy síce silný vietor z uplynulých dní postupne ustane, ale klesať začne teplota na teplomeri. V pondelok bude prevažne jasno pri teplote okolo -2 stupne Celzia. Už popoludní ale začne teplota vzduchu klesať na nočné minimá okolo mínus desiatich stupňov. Utorok takýmito nízkymi teplotami začne, počas dňa teplota vzduchu stúpne na -1 stupeň Celzia. Počas dňa začne narastať oblačnosť, zrážky však počítačové predpovedné moduly v Banskej Bystrici nepredpovedajú. Streda by už v ranných hodinách mohla sneženie priniesť, počas dňa sa prechodne vyjasní a teplota vzduchu stúpne na plus tri stupne Celzia. Teplota sa nad nulou udrží aj vo štvrtok, kedy je predpoklad výraznejšieho celodenného sneženia. Piatok prinesie podobný priebeh počasia, ale zrážok bude o niečo menej. Prevažne zamračená obloha nás čaká aj v sobotu a nedeľu, kedy opäť musíme počítať s menšími snehovými zrážkami, ktoré sa miestami môžu zmeniť na dážď. Teploty budú naďalej na úrovni tesne nad bodom mrazu.

Pozitívnou správou je, že dni sa začínajú popoludní predlžovať. Slnko nad Banskou Bystricou vychádza okolo pol ôsmej ráno a zapadá už okolo štvrť na päť popoludní.