Street food je umenie, ktoré dokáže vytvoriť napríklad aj poctivý burger z čerstvých ekosurovín. Taký vám priamo pred vašimi očami pripravia v prevádzke Burger Palace v OC Point Banská Bystrica a to podľa vašej chuti.

Street food nie je fast food

Street food je gastronomické pouličné umenie, ktoré sa hlavne v poslednom období objavuje čoraz častejšie aj v našich uliciach. Jeho cieľom je potešiť a nosnou ideou je sociálna interakcia a spájanie, v ktorej zohráva dôležitú úlohu komunikácia na spôsob: „Povedz si, čo chceš, to aj dostaneš!“

Koncept stravovania v štýle street food, ktorý preniesli do reštaurácie Burger Palace, je populárny hlavne preto, lebo ukazuje, že aj „rýchla strava“ môže byť chutná a zároveň šťastnou voľbou. Nemýľme si preto street food s fast foodom, od ktorého má skutočne ďaleko. Keby sme hľadali slová, ktoré by vystihli pointu street foodu, mohli by sme povedať, že ide o šťastné stravovanie, kde nielenže záleží na tom, čo jeme, z akých surovín je to pripravené, ale na samotnom procese prípravy.

Nie všetko, čo je rýchle, musí byť nezdravé

O tom, že aj burger môže byť pripravený z poctivých a čerstvých ekosurovín, sa môžete presvedčiť v prevádzke Burger Palace, ktorá má vo svojom menu najväčšiu ponuku burgerov v meste Banská Bystrica. Jej devízou je, že prišla s konceptom prípravy jedla práve v štýle street food a svedčí o tom, že nie všetko, čo je rýchle, musí byť výlučne nezdravé a opačne.

Keď sa pozrieme na kruh, ktorý ovplyvňuje ľudské zdravie, jedným zo základných elementov je pocit šťastia, druhým je to, čo jeme a tretím je pohyb. Práve preto sa majitelia prevádzky Burger Palace rozhodli priniesť street food do vnútorných priestorov obchodného centra a otvorili zákazníkom svoju kuchyňu, čím akoby vrátili svojím burgerom dôstojnosť.

Otvorená kuchyňa ako divadelný zážitok

Otvorenú kuchyňu vystihuje to, že priamo pred vašimi očami môžete sledovať proces tvorby jedla. Je to ako interaktívne divadlo, ktoré spoluvytvárate aj vy tým, že si poviete, čo chcete a ako to chcete. Vidieť v Burger Palace ako vzniká jedlo, ktoré o chvíľu prejde vaším žalúdkom, je príjemným zážitkom nielen pre žalúdok, ale aj pre vašu dušu. Interakcia medzi zákazníkom a kuchárom je pozitívny proces tvorenia, na ktorom sa spolupodieľajú všetky zmysly človeka.

Burger na mieru, lebo na detailoch záleží

Zákazník v Burger Palace môže aktívne zasahovať do zloženia burgeru. Nemusí sa báť požiadať obsluhu o viac zeleniny, alebo povedať, že niečo si absolútne nepraje. Ak má zákazník rád prepečené mäso, alebo naopak surové, kuchár s jeho požiadavkami nemá vôbec žiadny problém. Jednoducho a bez strachu si nadiktuje burger podľa vlastnej chuti.

Kvalitný street food v čistom a klimatizovanom prostredí

V Burger Palace si vychutnáte kvalitný street food v pohodlí klimatizovaného a čistého obchodného centra. Môžete sa spoľahnúť na 100% hovädzie mäso od overených dodávateľov prevažne z Írska, kde sa na ekofarmách voľne v prírode pasú býky chované práve na tieto účely.

Obľúbenú špecialitu si tu nájdu aj malé deti. Súčasťou menu sú exkluzívne a originálne waffle na paličke, ktoré na strednom Slovensku nájdete len na tomto mieste. Skutočnosť, že Burger Palace má najväčšiu ponuku burgerov v Banskej Bystrici, dáva rôznorodú možnosť voľby. Na výber máte množstvo burgerov od menších do ruky, cez tie stredné až po najväčšie, ktoré obsahujú 150 gramov veľké hovädzie mäso. Tie zasýtia aj najväčších hladošov.

Burger aj pre vegetariánov

Majitelia mysleli aj na vegetariánov, ktorí si môžu vybrať z bezmäsitého balíčka napríklad vegetariánske burgre, rôzne druhy šalátov, wrapy, cibuľové krúžky, či batátové hranolky.

Keď chcete zažiť street food inak, ako ho poznáte, pozývame vás do otvorenej kuchyne Burger Palace a pri výbere vám prajeme šťastnú voľbu aj dobrú chuť.