Vo februári 2020 dopravná polícia v okrese Banská Bystrica zaevidovala 12 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom pokles o 10 nehôd.

Ako informuje polícia, pri dopravných nehodách sa 4 osoby ľahko zranili. Požitie alkoholických nápojov u vinníkov dopravných nehôd bolo zistené v jednom prípade. Celková škoda pri dopravných nehodách bola odhadnutá na 53-tisíc eur.

Najviac nehôd bolo v stredu

Všetky dopravné nehody zavinili vodiči motorových vozidiel a zo štatistiky polície vyplynulo, že najnehodovejším dňom bola streda. Najväčší výskyt dopravných nehôd bol zaznamenaný v čase od 4:00h. do 12:00h. hodiny. „Príčinou piatich nehôd bolo porušenie povinností vodiča, príčinou troch bola nedovolená rýchlosť jazdy, príčinou dvoch bolo nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami, príčinou jednej bola nesprávna jazda cez križovatku a príčinou ďalšej bolo porušenie povinností účastníka cestnej premávky,” vysvetlila krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Menej ako v januári

Dopravná nehodovosť vo februári 2020 v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom klesla. „Aj napriek tomu budú príslušníci dopravnej polície naďalej dohliadať na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky všetkými jej účastníkmi na cestách v celom Banskobystrickom okrese,” uzatvorila hovorkyňa.