V nedeľu v Banskej Bystrici poletoval prvý sneh blížiacej sa zimy. Teploty sa priblížili nule, ale v nasledujúcom týždni sa od tejto hranice opäť mierne vzdialia smerom nahor. Takéto kolísavé jesenné počasie ale nahráva nástupu chrípkovej sezóny.

Ak ste si nedeľňajšiu krátku snehovú chumelicu v Banskej Bystrici ani nestihli všimnúť, už v pondelok budete mať opäť príležitosť užiť si snehové vločky. Meteorologické servery pre Banskú Bystricu totiž predpovedajú slabé sneženie pri priemernej dennej teplote 0 stupňov Celzia. Denné maximum sa vyšplhá na dva až tri stupne.

Utorok bude najmä z rána hlbšie pod nulou, zrážky sa už neočakávajú a obloha sa začne popoludní vyjasňovať. Pri rannej ceste do práce počítajte s mrazom na úrovni až okolo -4 stupne Celzia, najvyššia teplota bude len okolo plus dvoch stupňov.

Najjasnejším dňom pracovného týždňa by mala byť streda, z rána ale musíme počítať s hmlami a počas dňa s maximálnou teplotou len okolo päť stupňov nad nulou. Popoludní by už mali aspoň cez okná prehrievať slnečné lúče. Tie sa už ale po zmene času strácajú niečo po štvrtej hodine.

Vo štvrtok nad stredné Slovensko zavíta zväčšená oblačnosť, ktorá so sebou prinesie aj nárast teploty vzduchu. Teplomery by síce mohli ukázať počas dňa až 10 stupňov Celzia, lenže to pri nárazovom vetre a najmä popoludní aj pri väčších dažďových zrážkach.

S dažďom musíme počítať ešte aj v piatok, ale oblaky by sa najmä popoludní mali pri maximálne siedmich stupňoch Celzia postupne pretrhať.

Víkend by mal v sobotu ráno začať prevažne jasne, aj keď opäť môže Banskú Bystricu zaliať hmla. Vyššia oblačnosť bude počas dňa postupne narastať a s jej príchodom aj teplota vzduchu, ktorá by mohla okolo trinástej hodiny dosiahnuť 10 stupňov Celzia. K večeru môže aj spŕchnuť. Nedeľa prinesie podobné teploty vzduchu, dokonca by mohlo byť ešte o stupeň teplejšie, lenže aj v tento deň musíme počítať s prehánkami a dažďom.