Tretí februárový týždeň bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne veľká oblačnosť, pričom počas každého dňa treba počítať aj s dažďom či snežením. Denné teploty vzduchu sa budú šplhať k +8 stupňom Celzia, nočné klesnú k nule.

Pondelok (14. 2.) prinesie prevažne veľkú, okolo poludnia zmenšenú oblačnosť. Juhovýchodný vietor dosiahne počas dňa v nárazoch rýchlosť 7 až 9 m/s. Vo večerných až skorých ranných hodinách môžeme očakávať aj dážď so snehom. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +4 až +6, v noci klesnú na +1 až -1 °C. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa pred poľadovicou, ktorej tvorba sa očakáva v banskobystrickom okrese od pondelka 20.00 h do utorka 10.00 h.

Utorok (15. 2.) sa bude niesť v znamení ráno a večer zamračenej, okolo poludnia vyjasnenej oblohy. Pršať bude ráno aj večer. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +5 až +7 do nočných +2 až 0 stupňov Celzia.

Streda (16. 2.) bude dňom s premenlivou, no prevažne zväčšenou oblačnosťou. S úhrnom dažďových či snehových zrážok treba rátať najmä v skorých ranných hodinách. Teploty vzduchu z denných +5 až +7 v noci klesnú na +2 až 0 °C.

Štvrtok (17. 2.) bude zamračený a daždivý. Podľa predbežnej predpovede má pršať počas celého dňa, najvýraznejšie popoludní. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +6 až +8 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +3 až +1 °C.

Piatok (18. 2.) prinesie taktiež veľkú oblačnosť, pričom očakávať môžeme aj dažďové či snehové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí denných +6 až +8 a nočných +4 až +2 stupňov Celzia.

Sobota (19. 2.) má byť zamračená. Podľa meteorologických modulov má pršať v prvej polovici dňa. Z denných +5 až +7 sa v noci ochladí na -1 až -3 °C.

Nedeľa (20. 2.) zakončí týždeň v duchu premenlivej oblačnosti. Aj počas tohto dňa by nás mal potrápiť dážď so snehom. Teploty vzduchu z denných +4 až +6 v noci klesnú na +1 až -1 stupeň Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.