Napriek niekoľkým príjemným takmer jarným dňom počas februára a úvodu marca sa ešte zima prihlási o slovo. Druhý marcový týždeň má dokonca do Banskej Bystrice opäť priniesť ešte aj sneženie.

Pondelok (11.3.) bude v Banskej Bystrici zrána zamračený, neskôr prevažne jasný. Večer opäť očakávame viac oblačnosti. V ranných hodinách musíme pri teplotách okolo +1 stupňa nad nulou počítať so snežením či dažďom so snehom. Popoludní bude prevažne jasno s teplotami do +6 stupňov Celzia, ale večer teploty poklesnú dokonca mierne pod bod mrazu a opäť môže aj slabšie zasnežiť. Do ranných hodín ešte platia výstrahy SHMÚ pred silným vetrom v okrese.

Utorok (12.3.) má byť jasný alebo iba s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu bude nanajvýš znovu na úrovni +6 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -4 do -1 stupeňa Celzia.

Streda (13.3.) prinesie mnoho oblačnosti a dažďa, k večeru znovu i sneženia. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -4 až do popoludňajších 4 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (14.3.) bude v znamení zamračenej oblohy, pričom k večeru očakávame zmenšenú oblačnosť. Zrážky predbežne očakávané nie sú. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať do +6 stupňov Celzia.

Piatok (15.3.) má priniesť zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne -1 stupeň a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +5 stupňov. Zrána sa môže prejaviť slabšie sneženie, počas dňa zrážky očakávané nie sú. Intenzívne zrážky majú potom začať podvečer a pretrvávať budú i počas noci z piatka na sobotu. Majú mať podobu dažďa, prípadne dažďa so snehom.

Sobota (16.3.) má byť oblačná a opäť aj s dažďovými zrážkami. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 8 stupňov Celzia nad nulou.

Nedeľa (17.3.) bude v znamení zamračenej oblohy a znovu aj s množstvom menej intenzívnych dažďových zrážok. Teploty vzduchu budú od ranných +3 až do popoludňajších +10 stupňov Celzia.