Chladné noci a rána, ale aj ranné hmly, ktoré sú typické pre jeseň budú pokračovať aj naďalej. Počas dňa teploty vzduchu budú prevažne pod dvadsať stupňov Celzia.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (26.9.) má byť jasný alebo len s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu bude od 16 do 18 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 4 až 6 stupňov Celzia, Slovenský hydrometeorologický ústav zároveň vydal aj výstrahu prvého stupňa kvôli očakávanému prízemnému mrazu.

Utorok (27.9.) má priniesť opäť jasnú oblohu alebo len malú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelkovým hodnotám mierne stúpne, a to na 17 až 19 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať tak ako v pondelok, od 4 do 6 stupňov Celzia. Aj pre utorkové ráno platí výstraha prvého stupňa kvôli prízemným mrazom.

Streda (28.9.) prinesie z rána a doobeda krásnu jasnú oblohu, avšak okolo obeda očakávame pribúdanie oblačnosti, a preto po zvyšok dňa bude obloha zamračená. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo ôsmich stupňov Celzia, najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (29.9.) má byť prevažne oblačno, avšak oblačnosť by sa mala postupne rozpadať, a tak podvečer nie je vylúčená ani polojasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 12 do popoludňajších 20 stupňov Celzia.

Piatok (30.9.) má byť jasno s dennou teplotou vzduchu mierne nad 20 stupňov Celzia, ranná teplota vzduchu bude opäť okolo 12 stupňov Celzia.

Sobota (1.10.) bude v znamení oblačného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných trinásť do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (2.10.) bude v znamení ďalšieho oblačného dňa, podvečer sa môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo 14 stupňov Celzia a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na hodnotu 20 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.