Počas posledného októbrového týždňa môžeme v meste pod Urpínom očakávať typické jesenné počasie. Oblačnosť bude prevažne veľká a niekoľko dní poznamená aj dážď.

Pondelok (26. 10.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by vo večerných hodinách malo aj mierne pršať. Juhovýchodný vietor môže v nárazoch fúkať rýchlosťou až 10 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 8 až 14 °C.

Utorok (27. 10.) bude dňom s jasnou až polojasnou oblohou bez úhrnu dažďových zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 9 až 7 do maximálnych denných 14 až 16 stupňov Celzia.

Streda (28. 10.) prinesie návrat veľkej oblačnosti, pričom počas tohto dňa môžeme v Banskej Bystrici očakávať aj prehánky. Z ranných 9 až 7 sa cez deň oteplí na 14 až 16 °C.

Štvrtok (29. 10.) sa bude niesť v znamení ráno malej, neskôr zväčšenej oblačnosti. Vo večerných hodinách môžeme očakávať prehánky. Fúkať by mal aj silnejší nárazový vietor. Teplota vzduchu sa z ranných 7 až 5 cez deň vyšplhá na 13 až 15 stupňov Celzia.

Piatok (30. 10.) bude v rámci celého týždňa najviac daždivým dňom. Obloha bude prevažne zamračená a úhrn zrážok môžeme očakávať počas celého dňa, pričom najvýraznejšie by malo pršať popoludní. Fúkať bude aj silnejší nárazový vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 6 až 12 °C.

Sobota (31. 10.) bude víkendovým dňom s príjemným počasím. Obloha bude prevažne úplne jasná a bez zrážok. Teplota vzduchu sa z ranných 4 až 2 cez deň vyšplhá na 11 až 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (1. 11.) zakončí týždeň a zároveň otvorí mesiac november v znamení premenlivej oblačnosti. Počas tohto dňa by podľa meteorologických modulov pršať nemalo. Z ranných 2 až 0 sa cez deň oteplí na 11 až 13 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.