Posledný májový týždeň prinesie premenlivé počasie. Striedať sa bude jasná obloha so zamračenou a postupne budú klesať aj maximálne denné teploty vzduchu. V prvej polovici nového týždňa budú pretrvávať i dažďové prehánky.

Pondelok (22.5.) má byť spočiatku polooblačno, postupne až zamračené a k večeru dážď. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 12 do 14 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 22 až 24 stupňov Celzia.

Utorok (23.5.) má priniesť spočiatku zamračenú oblohu, k večeru už len prevažne malú oblačnosť a dopoludnia dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 19 až 21 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od 14 až do 16 stupňov Celzia.

Streda (24.5.) bude v znamení zamračenej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (25.5.) prinesie prevažne polooblačnú oblohu s rannou teplotou vzduchu okolo 11 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 16 stupňov Celzia. V čase okolo obeda a k večeru sa môžu vyskytnúť aj slabé dažďové prehánky.

Piatok (26.5.) má priniesť takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 14 až do popoludňajších 18 stupňov Celzia.

Sobota (27.5.) prinesie znovu takmer jasnú oblohu a rannú teplotu okolo trinásť stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (28.5.) bude v znamení jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 13 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.