Posledný júnový týždeň bude v Banskej Bystrici prevažne oblačný a v druhej polovici týždňa, s výnimkou víkendu, prinesie aj dažďové prehánky. Denné teploty vzduchu by sa mali pohybovať na úrovni len niečo málo nad hranicou dvadsať stupňov Celzia.

Pondelok (25.6.) bude spočiatku oblačný, popoludní nie sú vylúčené aj dažďové prehánky, avšak postupne sa oblačnosť má rozpadať, a tak k večeru očakávame prevažne malú oblačnosť. Teplota vzduchu sa od ranných 10 stupňov vyšplhá k poludňajším 19 stupňom.

Utorok (26.6.) má byť spočiatku jasný, no postupne bude prevládať polooblačná obloha, popoludní opäť nie je vylúčená prechodná prehánka. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 8  do 11 stupňov Celzia. Denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 20 až 21 stupňov Celzia.

Streda (27.6.) bude zamračená, pričom v poobedňajších a v podvečerných hodinách musíme počítať aj s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 12 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (28.6.) má byť opäť v znamení zamračenej oblohy. Počas celého dňa nás majú sprevádzať aj dažďové prehánky, pričom popoludní a podvečer nie sú vylúčené ani búrky. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 16 až do 24 stupňov.

Piatok (29.6.) prinesie zamračenú oblohu s rannou teplotou približne 17 stupňov. V poobedňajších a večerných hodinách treba počítať aj s dažďom, ktorý by mal pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 22 stupňov Celzia.

Sobota (30.6.) má byť slnečná a s rannou teplotou okolo šestnásť stupňov. Maximálna teplota vzduchu v porovnaní s piatkom mierne poklesne, a to na 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (1.7.) bude znovu slnečná a jasná s najvyššou dennou teplotou približne do 24 stupňov. Ranná teplota vzduchu by mala byť okolo 16 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.