V závere júna môžeme v Banskej Bystrici očakávať maximálne denné teploty vzduchu presahujúce hranicu tridsať stupňov Celzia. Zatiaľ čo počas pracovného týždňa by pršať nemalo, cez víkend treba podľa predbežnej predpovede počítať s búrkami.

Pondelok (27. 6.) bude sprevádzať jasná obloha počas celého dňa. Pršať preto nebude. Občasne zafúka silnejší nárazový vietor. Z ranných 19 až 17 sa cez deň oteplí na 30 až 32 stupňov Celzia.

Utorok (28. 6.) bude v meste pod Urpínom taktiež slnečný. Oblačnosť sa má zväčšiť len krátkodobo popoludní, kedy má fúkať aj silnejší nárazový vietor a vyskytnúť sa môžu aj prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 20 až 18 do denných 31 až 33 °C.

Streda (29. 6.) prinesie opäť prevažne úplne jasnú oblohu. Dážď podľa meteorologických modulov očakávať nemusíme. Vzduch sa z ranných 21 až 19 cez deň zohreje na 32 až 34 stupňov Celzia.

Štvrtok (30. 6.) zakončí mesiac jún v znamení prevažne jasnej oblohy. Z nej môže ojedinele spŕchnuť popoludní, kedy sa má na oblohe ukázať viac oblakov ako v prvej polovici dňa. Opäť bude horúco, keď sa teploty vzduchu z ranných 21 až 19 cez deň vyšplhajú na 32 až 34 °C.

Piatok (1. 7.) má byť taktiež slnečným dňom s malou oblačnosťou. Rovnako ako počas predchádzajúcich dní, aj na piatok sa podľa predbežnej predpovede predpokladá len mierne riziko úhrnu zrážok. Z ranných 21 až 19 sa počas dna oteplí na 33 až 35 stupňov Celzia.

Sobota (2. 7.) prinesie mierne ochladenie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 20 až 18 do denných 25 až 27 °C. Oblačnosť sa má zväčšiť v druhej polovici dňa, kedy treba počítať aj s búrkami, ktoré majú trvať až do nedeľného rána.

Nedeľa (3. 7.) má byť zamračená, pričom dážď nás má v Banskej Bystrici sprevádzať počas celého dňa. Teploty vzduchu sa z ranných 16 až 14 cez deň vyšplhajú na 26 až 28 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.