Posledné januárové dni so sebou prinesú množstvo oblačnosti. Meteorológovia predpokladajú aj postupné ochladenie a koncom týždňa by sa denné teploty vzduchu mali pohybovať najviac do dvoch stupňov Celzia nad nulou.

Pondelok (29.1.) bude spočiatku zamračený, k večeru už má prevládať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly a najvyššia denná teplota vystúpi na +8 stupňov Celzia.

Utorok (30.1.) má byť jasný, prípadne len s malou oblačnosťou a z rána očakávame aj dážď. Ranná teplota sa má pohybovať od +1 do +3 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude v rozmedzí od +4 až do +6 stupňov.

Streda (31.1.) prinesie mnoho oblačnosti. Ranná teplota sa bude pohybovať okolo -8 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude najviac do +5 stupňov Celzia.

Štvrtok (1.2.) bude v znamení zamračenej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus dvoch až do najvyššej dennej teploty plus štyri stupne Celzia. Počas celého dňa treba počítať aj s dažďovými prehánkami, ktoré majú pretrvávať i počas noci zo štvrtka na piatok.

Piatok (2.2.)  má byť oblačný. V skorých ranných hodinách budú -4 stupne Celzia, najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi na plus 3 stupne Celzia.

Sobota (3.2.) bude zamračená počas celého dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus troch až do poobedňajšieho jedného stupňa Celzia nad nulou.

Nedeľa (4.2.) prinesie opäť mnoho oblačnosti. V poobedňajších hodinách očakávame aj slabšie snehové prehánky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu budú od ranných -8 až do popoludňajších mínus dvoch stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.