Posledný májový týždeň bude prevažne zamračený a daždivý a na letné počasie si tak ešte počkáme. Príjemnejších teplôt a jasnej oblohy sa dočkáme až cez víkend. 

Pondelok (27.5.) bude spočiatku polooblačný, k večeru bude obloha zamračená. Dažďové prehánky môžeme očakávať vo večerných a nočných hodinách. Teplota vzduchu sa cez deň bude pohybovať od ranných 11 do poobedných 23 stupňov Celzia.

Utorok (28.5.) bude v znamení zamračenej oblohy. Meteorologické moduly predpovedajú dažďové prehánky, či búrky. Tie môžeme očakávať najmä v popoludňajších hodinách. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať na úrovni 15 stupňov Celzia, zatiaľ čo cez deň nás čakajú hodnoty okolo 20 stupňov Celzia.

Streda (29.5.) bude od rána zamračená a daždivá. Prehánky budú pretrvávať počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 14 stupňov Celzia do poobedných 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (30.5.) bude opäť v znamení zamračenej oblohy. Zrážky by mali ustúpiť a ak nejaké spadnúť, tak v dopoludňajších hodinách. Oproti predošlým dňom sa ochladí a teploty sa budú pohybovať od ranných 10 do poobedných 15 stupňov Celzia.

Piatok (31.5.) prinesie zlepšenia počasia. Obloha bude prevažne jasná a meteorologické moduly nepredpovedajú dažďové zrážky. Najnižšia ranná teplota sa bude pohybovať na hranici 10 stupňov Celzia, zatiaľ čo cez deň nás čakajú príjemné teploty, ktoré môžu prekročiť 20 stupňov Celzia.

Sobota (1.6.) bude v znamení prevažne jasnej oblohy. Ranné teploty budú oproti piatku vyššie, na úrovni 14 stupňov Celzia. Cez deň sa zrážky nepredpokladajú a teplota vzduchu sa opäť môže vyšplhať nad 20 °C.

Nedeľa (2.6.) bude podobná ako predošlé dni. Obloha bude prevažne jasná a pršať z nej nebude. Z celého týždňa nás čakajú najvyššie teploty práve na jeho konci. Najvyššia denná teplota bude atakovať hranicu 24 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.