Nasledujúci týždeň otvorí školský rok v znamení počasia, ktoré už bude pripomínať prichádzajúcu jeseň. Prehánky či búrky môžeme v Banskej Bystrici a okolí očakávať najmä v úvode týždňa a cez víkend. Teploty postupne klesnú a budú sa pohybovať na úrovni 20 stupňov Celzia.

Pondelok (2.9.) otvorí školský rok v znamení prevažne zamračenej oblohy. Prehánky môžeme očakávať v skorých ranných a neskorších večerných hodinách, ale nie sú vylúčené ani popoludní. Teploty sa budú pohybovať od najnižších ranných 19 až 17 do najvyšších denných 24 až 26 stupňov Celzia.

Utorok (3.9.) bude s prevažne zamračenou oblohou, ktorá sa vyjasní až vo večerných hodinách. Prehánky či búrky môžeme očakávať najmä dopoludnia. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 12 °C do najvyšších denných 17 stupňov Celzia.

Streda (4.9.) prinesie jasnú až polojasnú oblohu, z ktorej by dažďové zrážky spadnúť nemali. Najnižšie ranné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 8 do 10 °C, zatiaľ čo cez deň môžeme očakávať hodnoty na úrovni 20 až 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (5.9.) bude prevažne jasný, počas poludnia so zvýšenou oblačnosťou. Prehánky či búrky sa podľa meteorologických modulov nepredpokladajú. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 14 až 12 stupňov Celzia, zatiaľ čo cez deň sa budú maximálne teploty pohybovať od 22 do 24 °C.

Piatok (6.9.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by dažďové zrážky spadnúť nemali. Teploty vzduchu sa budú v regióne pohybovať od najnižších ranných 17 až 15 °C do najvyšších denných 21 až 24 stupňov Celzia.

Sobota (7.9.) prinesie prevažne zamračenú oblohu. Prehánky či búrky môžeme očakávať počas celého dňa, v najvýraznejšej miere vo večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 15 °C do najvyšších denných 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (8.9.) zakončí týždeň i víkend v znamení zvýšenej oblačnosti. Prehánky či búrky môžeme očakávať počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 16 až 14 stupňov Celzia do najvyšších denných 18 až 20 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.