Vysoké teploty presahujúce 30 stupňov Celzia, ktoré sme dennodenne zažívali počas uplynulého týždňa nás v tom nasledujúcom nečakajú. Na oblohu sa vo väčšej miere vrátia oblaky a zasiahnu nás aj časté dažďové prehánky či búrky.

Pondelok (17.6.) bude spočiatku jasný, ale oblaky budú postupne pribúdať na oblohe. Riziko menej výdatných dažďových zrážok bude najmä v poobedných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 18 °C do obedných 26 stupňov Celzia.

Utorok (18.6.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej je však len malé riziko dažďových zrážok. Najnižšie ranné teploty sa bude pohybovať od 17 do 19 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty budú na úrovni 24 stupňov Celzia.

Streda (19.6.) bude zamračená a daždivá. Prvé prehánky či búrky prídu už v skorých ranných hodinách. Výraznejší dážď môžeme očakávať aj v obedných až popoludňajších hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 18 °C do denných 24 °C.

Štvrtok (20.6.) bude takmer identický ako predošlé dni. Zamračená obloha môže opäť priniesť prehánky či búrky, najmä popoludní. Teploty sa budú opäť pohybovať od ranných 18 do denných 24 až 25 stupňov Celzia.

Piatok (21.6.) uzavrie pracovný týždeň v znamení pretrvávajúcej oblačnosti, ktorá však nebude v dopoludňajších hodinách taká výrazná. Dažďové prehánky by sa mali podľa meteorologických modulov vyskytnúť až podvečer. Ranné teploty vzduchu sa udržia na 18 °C, ale tie denné sa môžu oproti uplynulým dňom vyšplhať až na 28 stupňov Celzia.

Sobota (22.6.) bude v rámci celého týždňa najdaždivejším dňom. Pršať bude prakticky počas celého dňa, najvýraznejšie okolo popoludnia. Pravdepodobne sa vyskytnú aj búrky. Ranné teploty vzduchu sa udržia pod 20 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 25 do 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (23.6.) zakončí týždeň v znamení mierneho ústupu zrážok. Aj tu sa však môžu vyskytnúť búrky v podvečerných hodinách. Obloha bude opäť zamračená a denná teplota vzduchu sa vyšplhá maximálne na 27 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.