Postupné pribúdanie oblačnosti od západu v nedeľu zasiahlo aj mesto pod Urpínom. Posledný júlový týždeň však so sebou prinesie aj výrazné ochladenie, ku ktorému sa pridá i mnoho dažďových prehánok. Meteorológovia predpokladajú aj výskyt búrok s krúpami.

Pondelok (24.7.) má byť oblačno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia. Počas celého dňa očakávame intenzívne dažďové prehánky, ku ktorým sa pridajú i búrky s krúpami, kvôli ktorým Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu prvého stupňa. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 24 až 26 stupňov Celzia.

Utorok (25.7.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu a popoludní dážď. Slovenský hydrometeorologický ústav pre tento deň vydal aj výstrahu prvého stupňa, a to kvôli očakávaným búrkam s krúpami. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 18 až 20 stupňov. Ranná teplota vzduchu bude od 15 až do 17 stupňov Celzia.

Streda (26.7.) prinesie znovu zamračenú oblohu. V poobedňajších a v podvečerných hodinách meteorológovia predpokladajú výskyt dažďových prehánok, pričom k večeru nie sú vylúčené ani búrky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 19 stupňov.

Štvrtok (27.7.) bude v znamení takmer jasnej oblohy s rannou teplotou okolo 15 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 23 stupňov Celzia.

Piatok (28.7.) prinesie prevažne polooblačnú oblohu a rannú teplotu okolo 16 stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 22 stupňov Celzia.

Sobota (29.7.) má byť opäť polooblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (30.7.) bude v znamení jasnej a slnečnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 27 stupňov Celzia v tieni.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.