Prvé augustové dni so sebou priniesli pravé letné počasie, no počas uplynulej nedele došlo k výraznejšiemu ochladeniu. Najbližšie dni nás už čaká premenlivé počasie s oveľa nižšími teplotami vzduchu, aké sme mohli zažiť minulý týždeň.

Pondelok (7.8.) má byť spočiatku oblačno, k večeru prevažne malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia. V ranných hodinách by sme mali počítať aj s dažďom.  Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 23 až 25 stupňov Celzia.

Utorok (8.8.) má priniesť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 24 až 26 stupňov. Ranná teplota vzduchu bude od 13 až do 15 stupňov Celzia.

Streda (9.8.) prinesie znovu slnečnú a jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 20 až do popoludňajších 29 stupňov Celzia.

Štvrtok (10.8.) prinesie z rána jasnú oblohu a rannú teplotu okolo 24 stupňov Celzia. Nakoľko počas dňa čakávame pribúdanie oblačnosti, k večeru už bude prevládať oblačná až zamračená obloha. Počas večera meteorológovia nevylučujú ani slabšie dažďové prehánky. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 32 stupňov Celzia v tieni.

Piatok (11.8.) bude v znamení oblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 23 stupňov Celzia. K večeru sa vyskytnú i dažďové prehánky, ktoré by mali pretrvávať aj počas noci z piatka na sobotu. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 26 stupňov Celzia.

Sobota (12.8.) má byť oblačná a s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (13.8.) bude v znamení jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 17 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.