Nasledujúci týždeň sa bude v meste pod Urpínom niesť v znamení premenlivej oblačnosti. V pondelok môžeme očakávať snehové prehánky, no úhrn snehových či dažďových zrážok bude výdatnejší počas víkendových vianočných sviatkov, ktoré prinesú aj mierne oteplenie.

SHMÚ vydal aj meteorologické výstrahy. Od nedele až do utorkového (21. 12.) poludnia platí v banskobystrickom okrese výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, ktorých tvorba sa očakáva najmä na horských priechodoch. Od nedele do utorka 10.00 h platí v okrese aj výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má nad pásmom lesa dosiahnuť priemernú rýchlosť okolo 21 m/s, v nárazoch 30 až 37 m/s.

Pondelok (20. 12.) otvorí týždeň v znamení len malej oblačnosti, no aj z nej môžu počas dňa prameniť mierne snehové prehánky. Fúkať bude prevažne severný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 8 až 10 m/s. Teploty vzduchu z najvyšších denných +1 až +3 v noci klesnú na -4 až -6 °C.

Utorok (21. 12.) prinesie spočiatku malú, v druhej polovici dňa už zväčšenú oblačnosť. Úhrn zrážok počas tohto dňa očakávať nemusíme. V utorok má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných -1 až +1 do nočných -6 až -8 stupňov Celzia.

Streda (22. 12.) bude dňom so zväčša polojasnou oblohou bez dažďa či sneženia. Teploty vzduchu z maximálnych denných -1 až +1 v noci klesnú na -6 až -8 °C.

Štvrtok (23. 12.) má byť prevažne zamračený, pričom počas dňa treba v Banskej Bystrici počítať aj so snehovými prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí denných -2 až 0 a nočných -4 až -6 stupňov Celzia.

Piatok (24. 12.) bude taktiež prevažne zamračený. Na Štedrý deň môžeme očakávať sneženie, ku ktorému sa vo večerných hodinách podľa meteorologických modulov pridá aj dážď. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +2 až +4, v noci klesnú na 0 až -2 °C.

Sobota (25. 12.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť. Prvý sviatok vianočný má v prvej polovici dňa sprevádzať aj dážď. Z najvyšších denných +3 až +5 sa v noci ochladí na +1 až -1 stupeň Celzia.

Nedeľa (26. 12.) bude, podobne ako predošlé dni, prevažne zamračená. Na Štefana môžeme očakávať aj sneženie, a to najmä vo večerných hodinách. Teploty vzduchu z najvyšších denných +2 až +4 v noci klesnú na -2 až -4 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.