V posledných dňoch sme sa v meste pod Urpínom dočkali oteplenia a aj počas najbližšieho týždňa môžeme očakávať teploty vzduchu šplhajúce sa k desiatim stupňom Celzia. Aj naďalej musíme počítať s úhrnom zrážok.

Do utorňajšieho rána bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má miestami v polohách nad pásmom lesa dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s, čo predstavuje až víchricu. Od pondelňajšieho popoludnia, taktiež do utorňajšieho rána, bude k tomu v okrese platiť aj výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má na hrebeňoch hôr miestami dosiahnuť nárazovú rýchlosť 38 až 44 m/s, čo je silná a mohutná víchrica.

Pondelok (20. 2.) začne ešte s teplotami vzduchu pod nulou, no z ranných 0 až -2 sa počas dňa oteplí na +6 až +8 °C. Do 9.00 h bude platiť výstraha 1. stupňa pred poľadovicou, ktorej tvorba sa podľa SHMÚ očakáva ojedinele aj v banskobystrickom okrese. Keďže dopoludnia bude ešte chladnejšie, vyskytnúť sa má aj mierne sneženie, ktoré však neskôr vystriedajú dažďové prehánky. Zamračená obloha sa vyjasní až k večeru.

Utorok (21. 2.) bude sprevádzať prevažne jasná až polojasná obloha. Napriek tomu však má v prvej polovici dňa pomedzi slnečné lúče aj spŕchnuť. Z ranných +2 až 0 sa oteplí na popoludňajších +9 až +11 stupňov Celzia.

Streda (22. 2.) prinesie v Banskej Bystrici premenlivú oblačnosť, z ktorej úhrn zrážok podľa meteorologických modelov prameniť nemá. Streda má byť najteplejším dňom v týždni, keď sa teploty vzduchu z ranných +3 až +1 popoludní vyšplhajú na +10 až +12 °C.

Štvrtok (23. 2.) sa bude niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy. Najmä v druhej polovici dňa môžeme očakávať krátkodobé dažďové prehánky. Oproti predošlým dňom bude o čosi chladnejšie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných +3 až +1 do popoludňajších +6 až +8 stupňov Celzia.

Piatok (24. 2.) má byť taktiež zamračený, pričom pred dažďom sa v Banskej Bystrici treba mať na pozore počas celého dňa. Vzduch sa z ranných +4 až +2 počas dňa zohreje na +7 až +9 °C.

Sobota (25. 2.) má priniesť pretrvávajúcu veľkú oblačnosť. Večer a v noci má aj výdatne pršať. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných +3 až +1 a popoludňajších +6 až +8 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 2.) má zakončiť týždeň v duchu zamračenej oblohy, z ktorej má výdatne pršať v skorých ranných hodinách. S miernymi prehánkami treba rátať aj po zvyšok dňa. Teploty vzduchu sa z ranných +3 až +1 popoludní vyšplhajú na +8 až +10 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.