Posledný októbrový týždeň bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne veľká oblačnosť, pričom viaceré dni prinesú úhrn zrážok. Najteplejšie bude v úvode týždňa, ale aj potom sa budú denné teploty vzduchu šplhať nad hranicu desiatich stupňov Celzia.

Pondelok (23. 10.) bude ráno a večer polooblačný, okolo poludnia slnečný a bez zrážok. Z ranných 8 až 6 sa v priebehu dňa oteplí na 15 až 17 °C.

Utorok (24. 10.) budú ešte v meste pod Urpínom spočiatku sprevádzať slnečné lúče, ale v druhej polovici dňa už môžeme očakávať zamračenú oblohu a dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 10 až 8 do popoludňajších 14 až 16 stupňov Celzia.

Streda (25. 10.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť, z ktorej môžu občasne prameniť prehánky. Vzduch sa z ranných 10 až 8 v priebehu dňa zohreje na 14 až 16 °C.

Štvrtok (26. 10.) bude taktiež oblačný, so zvýšeným rizikom úhrnu zrážok. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí. Teploty vzduchu sa z ranných 9 až 7 cez deň vyšplhajú na 11 až 13 stupňov Celzia.

Piatok (27. 10.) má v Banskej Bystrici sprevádzať zamračená obloha a dážď, ale k večeru sa má vyjasniť. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 9 až 7 a popoludní vystúpia na 11 až 13 °C.

Sobota (28. 10.) má začať s jasnou oblohou, ktorá sa ale podľa predbežnej predpovede neskôr zamračí. V druhej polovici dňa môžeme očakávať aj dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 7 až 5 do popoludňajších 11 až 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (29. 10.) má priniesť premenlivú oblačnosť bez úhrnu zrážok. Bude o čosi teplejšie, keď sa teploty vzduchu z ranných 8 až 6 v priebehu dňa vyšplhajú na 14 až 16 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.