Týždeň na prelome mesiacov marec a apríl sa bude niesť v znamení typického jarného počasia. Počas pracovného týždňa sa postupne oteplí a denné teploty vzduchu budú atakovať hranicu 20 °C. Cez víkend môžeme očakávať ochladenie. Nevyhneme sa ani viacerým prehánkam.

Pondelok (29. 3.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej však pršať nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 12 až 14 do nočných 6 až 4 stupňov Celzia.

Utorok (30. 3.) bude taktiež prevažne zamračený. Obloha sa vyjasní až vo večerných hodinách. Úhrn zrážok počas tohto dňa očakávať nemusíme. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z denných 15 až 17 sa v noci ochladí na 6 až 4 °C.

Streda (31. 3.) zakončí mesiac marec so spočiatku jasnou, neskôr polojasnou oblohou bez úhrnu zrážok. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na príjemných 18 až 20 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 7 až 5 °C.

Štvrtok (1. 4.) bude prvým aprílovým dňom so spočiatku malou, v druhej polovici dňa zväčšenou oblačnosťou. Z nej by mali v popoludňajších hodinách prameniť aj dažďové prehánky. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 16 až 18, v noci klesne na 8 až 6 stupňov Celzia.

Piatok (2. 4.) bude sviatočným dňom so zrána zväčšenou oblačnosťou, pričom v prvej polovici dňa môžeme očakávať aj dážď. Obloha sa má popoludní vyjasniť. Veľký piatok predznamená postupné víkendové ochladenie. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 11 až 13 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +2 až 0 °C.

Sobota (3. 4.) prinesie premenlivú oblačnosť. Podľa meteorologických modulov môžeme v druhej polovici dňa očakávať aj prehánky. Z denných 8 až 10 sa v noci ochladí na +1 až -1 °C.

Nedeľa (4. 4.) zakončí týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy bez zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 9 až 11 do nočných +2 až 0 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.