Predpoveď počasia na veľkonočné sviatky asi viacerých nepoteší. Počas sviatkov jari má prevládať oblačná až zamračená obloha, ku ktorej sa pripoja aj dažďové prehánky. Priemerná denná teplota vzduchu bude na úrovni okolo 10 stupňov Celzia. 

Pondelok (10.4.) má priniesť prevažne jasnú oblohu alebo len malú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 3 do 5 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 16 až 18 stupňov Celzia.

Utorok (11.4.) má byť spočiatku oblačno, ráno aj s dažďom, k večeru prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na hodnoty 11 až 13 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od 7 až do 9 stupňov Celzia.

Streda (12.4.) bude oblačná s rannou teplotou okolo tri stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude do 10 stupňov Celzia.

Štvrtok (13.4.) prinesie ráno zamračenú oblohu s teplotou 6 stupňov Celzia. Oblačnosť sa však má postupne rozpadať, a tak k večeru očakávame takmer jasnú oblohu. Teplota vzduchu počas dňa bude na úrovni do približne 12 stupňov Celzia. V ranných a dopoludňajších hodinách by sme sa mali pripraviť aj na dažďové prehánky.

Piatok (14.4.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 5 až do popoludňajších 11 stupňov Celzia.

Sobota (15.4.) prinesie opäť oblačnú až zamračenú oblohu s rannou teplotou okolo 6 stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude na úrovni do približne 13 stupňov Celzia. Už od obeda by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať aj počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (16.4.) má byť oblačná a počas celého dňa majú pretrvávať aj dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 4 až do popoludňajších 9 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.