Posledný septembrový týždeň sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení prevažne polojasnej až zamračenej oblohy. Najmä ku koncu týždňa zasiahnu región viaceré dažďové prehánky. Najvyššie denné teploty budú počas celého týždňa atakovať hranicu 20 stupňov Celzia.

Pondelok (23.9.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by zapršať nemalo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 15 až 17 stupňov Celzia.

Utorok (24.9.) bude s prevažne jasnou až polojasnou oblohou. Prehánky či búrky sa ani v tento deň vo výraznej miere nepredpokladajú. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 9 až 7 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 19 do 21 stupňov Celzia.

Streda (25.9.) bude v znamení prevažne polojasnej až zamračenej oblohy. Pršať môže najmä v popoludňajších až večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 11 až 9 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (26.9.) prinesie opäť prevažne zamračenú oblohu, z ktorej sa úhrn dažďových zrážok predpokladá počas celého dňa a najmä v podvečerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 14 až 12 stupňov Celzia do najvyšších denných 16 až 19 °C.

Piatok (27.9.) zakončí pracovný týždeň v znamení zvýšenej oblačnosti a možnosti výsktytu dažďových prehánok. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 12 až 10 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia.

Sobota (28.9.) bude opäť s polojasnou až zamračenou oblohou, pri čom zapršať môže vo večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 12 až 10 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (29.9.) zakončí víkend i týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy. Najmä k večeru môžeme očakávať aj výraznejšie prehánky či búrky. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 12 až 10 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.