Náznak mierneho oteplenia z predošlých dní žiaľ ešte neznamenal príchod leta. Premenlivé jarné počasie sa ešte plánuje ukázať v plnej paráde.

Pondelok (20.5.) bude prevažne oblačný. Zrážky nás zasiahnu hlavne ráno a ustúpia až vo večerných hodinách. Ranné teploty budú na úrovni 13 stupňov Celzia. Najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 16 do 18 °C. Juhovýchodný až južný vietor pocítime najmä poobede.

Utorok (21.5) prinesie znovu najmä zamračenú oblohu, z ktorej môžu spadnúť mierne zrážky v popoludňajších hodinách. Najnižšia ranná teplota klesne na 9 °C a najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia. Poobede môžeme očakávať aj silnejší juhozápadný vietor

Streda (22.5) má byť naďalej oblačná. Dažďové zrážky budú pretrvávať počas celého dňa, najmä v poobedných hodinách. Najnižšia ranná teplota klesne na 11 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať rozmedzí 15 až 17 stupňov Celzia.

Štvrtok (23.5.) prinesie už menej oblačnosti. Mierne dažďové zrážky však môžu zasiahnuť Banskú Bystricu a okolie počas celého dňa. Ranné teploty sa udržia na hranici 11 °C. Cez deň môže teplota vzduchu vystúpať  na 17 stupňov Celzia.

Piatok (24.5.) bude prevažne jasný. Z oblohy by už dažďové zrážky spadnúť nemali. Najnižšia ranná teplota klesne až na 8 °C. Najvyššia denná teplota bude na úrovni 16 stupňov Celzia.

Sobota (25.5.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej sú očakávané menej výdatné dažďové prehánky. Ranné teploty sa budú pohybovať približne okolo 12 stupňov Celzia, popoludní sa vyšplhajú ku 18 stupňom Celzia.

Nedeľa (26.5.) má byť podľa predpovedí meteorologických modulov zamračená a najmä ráno a dopoludnia aj s dažďom. Teploty vzduchu budú počas dňa od ranných 12 do popoludňajších 18 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.