Na začiatku nového pracovného týždňa nás čakajú teploty, na aké sme počas leta zvyknutí. Zmena v podobe mierneho ochladenia by mala prísť počas stredy, avšak citeľné ochladenie bude prevládať najmä počas štvrtka a nasledujúcich dní.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (8.8.) má byť jasno alebo len malá oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu bude od 24 do 26 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 11 až 13 stupňov Celzia.

Utorok (9.8.) má priniesť malú oblačnosť až polooblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelkovým hodnotám mierne stúpne, a to na hodnoty 25 až 27 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 14 do 16 stupňov Celzia.

Streda (10.8.) prinesie zamračenú oblohu s rannou teplotou vzduchu okolo 18 stupňov Celzia. V čase okolo obeda, ale najmä podvečer musíme počítať aj s prechodom menšieho búrkového frontu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 23 stupňov Celzia.

Štvrtok (11.8.) má byť v znamení ďalšieho oblačného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných trinásť do popoludňajších sedemnásť stupňov Celzia.

Piatok (12.8.) má priniesť ráno takmer jasnú oblohu s rannou teplotou vzduchu, ktorá bude približne na úrovni dvanástich stupňov Celzia. Popoludní má prevládať jasná obloha s najvyššou teplotou vzduchu 17 stupňov Celzia.

Sobota (13.8.) prinesie ráno opäť takmer jasnú oblohu s najnižšou rannou teplotou vzduchu 11 stupňov Celzia. Cez deň očakávame pribúdanie oblačnosti, a preto už v čase okolo obeda bude obloha zamračená. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na hodnotu osemnásť stupňov Celzia.

Nedeľa (14.8.) má priniesť z rána polooblačno, avšak postupne sa budú oblaky rozpadať. Podvečer už má prevládať takmer jasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 do popoludňajších dvadsaťdva stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.