Jeseň sa už predvádza vo svojej plnej paráde a aj posledný septembrový týždeň bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne veľká oblačnosť a dážď. Babieho leta sa zatiaľ nedočkáme, keďže maximálne teploty vzduchu nebudú atakovať hranicu 20-tich stupňov Celzia.

Pondelok (26. 9.) začne v meste pod Urpínom tak, ako nedeľa skončí, a to so zamračenou oblohou a pretrvávajúcim úhrnom zrážok. Obloha sa však popoludní vyjasní a dážď ustúpi, aj keď v neskorých večerných hodinách môžeme opäť očakávať návrat oblačnosti a mierne prehánky. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa z ranných 11 až 9 cez deň vyšplhajú na 14 až 16 °C.

Utorok (27. 9.) prinesie veľkú oblačnosť počas celého dňa. Dáždniky by sme mali mať pripravené najmä v popoludňajších až večerných hodinách. Južný vietor má zafúkať silnejšie krátkodobo popoludní. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až 6 do popoludňajších 14 až 16 stupňov Celzia.

Streda (28. 9.) bude spočiatku aj slnečná, no jasná až polojasná obloha sa má k večeru zamračiť. Práve večer môžeme očakávať prehánky. Vzduch sa z ranných 8 až 6 cez deň zohreje na 13 až 15 °C.

Štvrtok (29. 9.) má byť prevažne oblačný, aj keď obloha sa má prechodne čiastočne vyjasniť. Podľa predbežnej predpovede má pršať v skorých ranných hodinách, no prehánky nie sú vylúčené ani počas dňa. Teploty vzduchu sa z ranných 8 až 6 cez deň vyšplhajú na 13 až 15 stupňov Celzia.

Piatok (30. 9.) má zakončiť mesiac september v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, pričom intenzita úhrnu zrážok sa má počas dňa postupne zvyšovať. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 9 až 7 do popoludňajších 13 až 15 °C.

Sobota (1. 10.) má byť v Banskej Bystrici taktiež zamračená a daždivá. Pršať má počas clého dňa. Z ranných 10 až 8 sa cez deň oteplí na 13 až 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (2. 10.) má priniesť pretrvávajúcu veľkú oblačnosť a úhrn zrážok. Teploty vzduchu sa z ranných 11 až 9 cez deň vyšplhajú na 13 až 15 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.