V poslednom februárovom týždni bude počasie v Banskej Bystrici pripomínať blížiacu sa jar. Najvyššie denné teploty vzduchu sa vyšplhajú nad hranicu 10 °C a obloha bude prevažne jasná až polojasná. Úhrn zrážok počas nasledujúcich dní očakávať nemusíme. 

Pondelok (22. 2.) otvorí posledný februárový týždeň v znamení úplne jasnej oblohy bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 8 až 10 °C. Večer sa ochladí na +1 až -1 stupeň Celzia. Ráno nás miestami potrápi hmla, pred ktorou vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa.

Utorok (23. 2.) prinesie spočiatku zväčšenú oblačnosť. Obloha sa však už v druhej polovici dňa vyjasní. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z denných 10 až 12 sa večer ochladí na +1 až -1 °C.

Streda (24. 2.) bude slnečným dňom s minimálnou oblačnosťou. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na príjemných 13 až 15 stupňov Celzia. Večer sa ochladí na +3 až +1 °C.

Štvrtok (25. 2.) sa bude taktiež niesť v znamení prevažne jasnej oblohy bez zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 11 až 13 do nočných +3 až +1 °C.

Piatok (26. 2.) bude ďalším dňom s minimálnou oblačnosťou a jasnou oblohou. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 11 až 13 stupňov Celzia, večer klesne na +2 až 0 °C.

Sobota (27. 2.) bude spočiatku polooblačná, no popoludní sa už má vyjasniť. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí a teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 6 až 8 do nočných +2 až 0 °C.

Nedeľa (28. 2.) zakončí mesiac február v znamení návratu oblačnosti. Obloha má byť až do večerných hodín zamračená, no pršať by z nej podľa meteorologických modulov nemalo. Z denných 6 až 8 sa večer ochladí na +2 až 0 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.