Typicky letné teploty na aké sme si už počas júna zvykli, nás zatiaľ stále obchádzajú. Aj počas prvých dní nasledujúceho týždňa má byť premenlivé počasie. Situácia by sa však mohla zmeniť v druhej polovici týždňa, kedy meteorológovia hovoria o prudkom oteplení.

pocasie banska bystrica jarmokPondelok (13.6.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu s najvyššou dennou teplotou vzduchu od 19 do 21 stupňov Celzia. Najnižšiu rannú teplotu vzduchu očakávame v rozmedzí 12 až 14 stupňov Celzia.

Utorok (14. 6.) má byť  spočiatku jasno, postupne až polooblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelku mierne stúpne, a to na hodnoty 21 až 23 stupňov. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 12 do 14 stupňov Celzia.

Streda (15.6.) prinesie ráno takmer jasnú oblohu, no počas dňa očakávame pribúdanie oblačnosti. V poobedňajších a v podvečerných hodinách by sa mali prejaviť aj intenzívne dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných šestnásť do popoludňajších dvadsať stupňov Celzia v tieni.

Štvrtok (16.6.) má byť z rána zamračená obloha s rannou teplotou opäť okolo 16 stupňov Celzia, neskôr má byť takmer jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu by mala byť približne 25 stupňov Celzia.

Piatok (17.6.) bude v znamení jasného dňa. Ranná teplota sa má pohybovať okolo 20 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na dvadsaťpäť stupňov Celzia. V podvečerných hodinách sa predpokladá výskyt dažďových prehánok.

Sobota (18.6.) prinesie polooblačno s najnižšou rannou teplotou približne devätnásť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť okolo 24 stupňov Celzia. Podobne ako v piatok, aj počas soboty by sa podvečer mali prejaviť dažďové prehánky.

Nedeľa (19.6.) bude v znamení oblačného dňa. Ráno má byť najnižšia teplota vzduchu približne osemnásť stupňov Celzia. Cez deň by teplota vzduchu mala prekročiť hranicu 25 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.