V prvý školský deň nás počasie veľmi nepoteší, meteorológovia totiž očakávajú citeľné ochladenie. Dobrou správou však určite je, že už od utorka sa začne otepľovať, a tak zvyšok týždňa prinesie opäť príjemné teploty záveru leta.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (5.9.) má byť spočiatku zamračené a s dažďom, k večeru prevažne už len malá oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu bude od 18 do 20 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 14 až 16 stupňov Celzia.

Utorok (6.9.) má priniesť spočiatku polooblačno, k večeru už ale očakávame prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelkovým hodnotám mierne stúpne, a to na 21 až 23 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 13 do 15 stupňov Celzia.

Streda (7.9.) prinesie počas celého dňa jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo 19 stupňov Celzia, najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 26 stupňov Celzia.

Štvrtok (8.9.) má byť z rána jasná obloha. Cez obed očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak poobede už bude obloha takmer zamračená. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 18 do popoludňajších 27 stupňov Celzia v tieni.

Piatok (9.9.) bude ráno prevažne jasná obloha s teplotou rýchlo prekračujúcu 20 stupňov Celzia. Okolo obeda bude jasno a teplota vzduchu sa krátko popoludní vyšplhá až na 26 stupňov Celzia. K večeru ale bude klesať, a to aj s pribúdajúcou oblačnosťou. Na jarmočníkov ale nezaprší, aj keď by sa mali po zotmení pripraviť na ochladenie ku 14-tim stupňom Celzia

Sobota (10.9.) prinesie slnečný deň s prevažne jasnou oblohou, aj keď popoludní musíme počítať s postupným zatiahnutím oblohy. Zrážky ale znovu predpokladané nie sú. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 do popoludňajších 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (11.9.) bude v znamení ďalšieho slnečného dňa, tentokrát prevažne s úplne jasnou oblohou. Ranné a rovnako aj denné teploty vzduchu budú opäť do 25 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.