V úvode augusta môžeme očakávať týždeň, ktorý bude mať čo sa týka počasie dve rozdielne tváre. Zatiaľ čo prvé tri dni prinesú prevažne zamračenú oblohu a prehánky či búrky, od štvrtka sa už obloha vyjasní a teplota vzduchu bude cez deň atakovať hranicu 30 °C.

Pondelok (3. 8.) prinesie návrat oblačnosti a obloha bude počas celého dňa prevažne zamračená, pričom vo večerných hodinách môžeme očakávať aj dážď. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 15 do denných 23 stupňov Celzia.

Utorok (4. 8.) sa bude niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo najvýraznejšie pršať v ranných hodinách, no prehánky nie sú vylúčené ani po zbytok dňa. Z ranných 17 °C sa cez deň oteplí na 22 stupňov Celzia.

Streda (5. 8.) bude opäť daždivá. Očakávať môžeme zväčšenú oblačnosť a prehánky počas celého dňa. Teplota vzduchu sa vyšplhá z ranných 16 na denných 25 °C.

Štvrtok (6. 8.) prinesie ústup oblačnosti a obloha bude prevažne polojasná až jasná. Úhrn zrážok sa počas tohto dňa nepredpokladá. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 19 až 17 do najvyšších denných 26 až 28 °C.

Piatok (7. 8.) bude dňom s prevažne jasnou až polojasnou oblohou. Zväčšenú oblačnosť môžeme očakávať až večer, no dážď by priniesť nemala. Z ranných 20 až 18 °C sa cez deň oteplí na maximálnych 28 až 30 stupňov Celzia.

Sobota (8. 8.) bude slnečným víkendovým dňom len s minimálnou oblačnosťou a bez zrážok. Opäť bude teplo, z ranných 20 až 18 stupňov Celzia sa teplota vzduchu cez deň vyšplhá na 28 až 30 °C.

Nedeľa (9. 8.) zakončí týždeň v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy bez zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 20 až 18 °C do najvyšších denných 26 až 28 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.