Po slnečných dňoch, kedy teploty vzduchu atakovali hranicu dvadsiatich stupňov Celzia, nás v závere apríla čaká mierne ochladenie. V poslednom aprílovom týždni sa v meste pod Urpínom prihlási o slovo aj dážď.

Pondelok (24. 4.) bude sprevádzať zamračená obloha, z ktorej má pršať prakticky počas celého dňa. Juhovýchodný vietor zafúka silnejšie len krátkodobo popoludní. Oproti predchádzajúcim dňom sa ochladí, keď sa teploty vzduchu z ranných 11 až 9 počas dňa vyšplhajú len na 11 až 13 °C.

Utorok (25. 4.) bude v Banskej Bystrici zrána taktiež zamračený. Pršať má v skorých ranných hodinách, ale mierne prehánky nie sú vylúčené ani popoludní, aj keď obloha sa v druhej polovici dňa čiastočne vyjasní. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až 6 do popoludňajších 12 až 14 stupňov Celzia.

Streda (26. 4.) prinesie už viac slnečných lúčov počas celého dňa. Z jasnej až polojasnej oblohy by tak pršať nemalo. Vzduch sa z ranných 6 až 4 počas dňa zohreje len na 10 až 12 °C.

Štvrtok (27. 4.) bude v meste pod Urpínom slnečný, aj keď oblačnosť sa má popoludní prechodne zväčšiť. Dážď očakávať nemusíme. Z ranných +2 až 0 sa cez deň oteplí na 12 až 14 stupňov Celzia.

Piatok (28. 4.) taktiež začne chladným ránom, keď teploty vzduchu poklesnú na +2 až 0 a počas dňa vystúpia na 14 až 16 °C. Po dvoch slnečných dňoch sa obloha opäť zamračí. Pršať z nej má od večera, najvýdatnejšie v noci.

Sobota (29. 4.) má byť zamračená a daždivá. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných 8 až 6 a popoludňajších 13 až 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (30. 4.) má priniesť vyjasnenie oblohy. Úhrn zrážok už počas dňa očakávať nemusíme. Okrem slnečných lúčov nás poteší aj oteplenie, keď sa teploty vzduchu z ranných 8 až 6 popoludní vyšplhajú na 18 až 20 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.